Skip to Content

Strona główna

Skibot – naprawdę Paweł Skiba ur. w 1984 roku od 2000 roku wrocławski producent muzyczny, głównie w gat. Hip-Hop/Rap, choć od pewnego czasu zaczyna odchodzić od klasycznych konwencji. Animator Społeczności Lokalnych i absolwent Wrocławskiej Szkoły Produkcji Muzycznej, w studiu „Piwnica pod Baronami”. Twórca zespołów Fakcja 71, A.N.T.R.E.S.O.L.A. Clan, Enema Crew, autor solowych projektów. Współpracował m.in: Macker Odis, Paweł „Smuta” Ciulęba, LastBoyz, Basia Miedzińska, Shot, Gruby Numer, SAP, ACE, Filthy Rich, Haks&Ester czy też Widmo Wyraz.
Entuzjasta brudnych brzmień, jakości taśmy i płyty winylowej. Pasjonat automatów perkusyjnych ale i instrumentów VST, oraz klasycznego fortepianu.

Skibot powraca na scenę w 2012 roku po pięciu latach przerwy, z instrumentalnym albumem „Czysty Sampling”, pełnym brzmień z lat 70tych i 80tych, połączonych klasycznymi bitami rodem z automatów AKAI MPC. Paweł Skiba zajmuje się tworzeniem muzyki w każdym gatunku. Prócz stylu hip-hop, który leży w kręgu jego głównych zainteresowań, świetnie odnajduje się w konwencjach house, drum’n’bass, rock, pop czy też ambient. Jest muzykiem uniwersalnym, który nie boi się nowych wyzwań oraz eksperymentów. Nie ogranicza się do jednej konkretnej metody produkcji, lecz wciąż poszukuje nowych rozwiązań.

Jeśli poszukujesz gotowych podkładów muzycznych, hip-hopowych beatów, zapraszamy do działu Muzyka. Znajdziesz tam wiele gotowych projektów, które czekają na nowego właściciela. Odwiedzaj często witrynę skibot.pl, czytaj bloga oraz sprawdzaj dział Nowości.